• slide01-tr
 • res7
 • re5
 • res0

AR-Ge ve Teknoloji

arge

Üretim Ar-Ge çalışmalarının yanısıra...

DEVAMINI OKU

Bizden Haberler

bizden

Firmamız ve sektör ile ilgili haberler burada...

DEVAMINI OKU

Mevzuat

cevre

Çevre yönetimi konulu ve ilgili mevzuatlar...

DEVAMINI OKU

 • Alüminyum tuzlarının kullanım alanlarını geliştiren ve katma değeri yüksek ürünler üreten, ulusal ve uluslararası pazarda etkin rol oynayan, saygın bir şirket olmak.

   

   

 • İnsan ve çevreye duyarlı, inovatif, müşterilerinin beklentilerini aşmayı hedefleyen bir kuruluş olmak.

   

   

 • Müşterilerimizin memnuniyeti her şeyden önde gelir. Araştırma ve geliştirme kalitemizin temelidir. Şeffaf, dürüst, rekabetçi ve araştırmacı bir ACH kültürü.

   

   

ACH İnorganik Kimyasallar

          2007 yılında PACS (Polialüminyum Klorür Hidroksit Sülfat) üretimi yapmak üzere Bursa’da kurulan firmamız Türkiye’nin (%19,5 Al2O3 ve %83 oranında bazisiteye sahip) ilk PACS üreticisidir. Nanoteknolojik gelişmeleri yakından takip eden firmamız üretiminde tamamen nanoteknolojiyi kullanarak üretim teknolojisini ve ürün kalitesini sürekli geliştirmektedir. Ayrıca nanoteknolojiyi Ar-Ge'de de kullanarak Türkiye’de ilk defa ACH (Alüminyum Klorür Hidroksit) üretimine 2010 yılında başlamıştır. Ar-Ge Departmanımızda yeni ürün geliştirmeleri hız kaybetmeden devam etmekte, müşterilerimizin ve pazarın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapmaktadır.

          Müşteri memnuniyetini her zaman ilke edinen firmamız, uzman mühendis kadrosu ile  müşterilerimizin ürünlerimiz ile ilgili deneme çalışmalarına eşlik ederek ücretsiz teknik destek sağlamaktadır. Bu sayede müşterilerimizin isteklerini doğru anlayarak, zamanında ve en ekonomik çözümü bulabilmektedir.

          Ürünlerimiz, özellikle içme suyu ve atık su arıtma tesislerinde kullanılmakta, enerji, kimyasal, işçilik, bakım, otokontrol maliyetlerini ve kimyasal çamur miktarını düşürerek tesislerin daha verimli ve daha ekonomik işletilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede hem ülke ekonomisine hem de çevrenin daha az kirletilmesine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca yeni ürünümüz olan ACH yüzme havuzlarında kullanılmaktadır. Ar-Ge departmanımızda alev almazlık kimyasalı ve antiskalant kimyasallar ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Bununla birlikte ürünlerimizin ilaç, kozmetik ve kağıt sanayisinde kullanılabilmesi için  ürün modifikasyon  çalışmaları yürütülmektedir.