Ar&Ge Vizyonumuz

arge-s          ACH İnorganik Kimyasallar'ın kuruluşundan önce başlayan Ar-Ge çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir. Ar-ge için çeşitli üniversitelerin konusu ile ilgili bölümlerinden akademik destek alması yanında piyasadaki benzer uygulamalardan pratik olarak fikir almaktadır. Teori ve pratiğin birleştirilerek oluşturulan çalışmalar, müşterilerimizle birlikte onların istekleri doğrultusunda geliştirilerek en uygun formda müşterilerine sunmaktadır.

          ACH İnorganik Kimyasallar üretim Ar-Ge çalışmalarının yanısıra özellikle yeni ürünler ve bu ürünlerin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir.

 

 

 

 


 AR-GE İNOVASYON PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ

kosgeb

KAĞIT SANAYİNE YÖNELİK MİKRO-FLOK TEKNOLOJİSİNE SAHİP YENİ NESİL KOAGÜLANT

          Proje Amaçları;
          Kağıt imalatı süreçlerinde bazisitesi yüzde 100 olan, berrak ve safsızlık oranı yüzde 99.,999 oranında, aktivitesi ve polimerizasyonu yüksek kimyasal üretimi ve geliştirilmesi için Ar-Ge çalışaları yürütmek.
          Polialüminyum Klorür (PAC)'ün kağıt sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirilmesini, müsteri beklentilerinin ne ölçüde karşılandığının ölçülmesi amacıyla AR-GE labaratuvarı kurmak. Sınanan ürünün, deneme amaçlı endüstriyel üretimini gerçekleştirmek.
          Üreticisi olduğumuz PAC-PRS ticari isimli (marka tescilli) Polialiminyum Klorür Hidroksit (PAC)'in mevcut özelliklerini iyileştirip bir yıl sonunda daha etkin hale getirilerek "Yeni PAC-PRS"nin elde edilmesi ve kağıt üretim sektöründe kullanılan etkin kimyasal geliştirilmesi. devamini-oku 


 KUMAŞTA YANMAZLIK     

yanmaz-kumas          Faaliyette bulunduğumuz Bursa ilinin tekstil sektöründe ülke ekonomisine ne denli öncülük ettiği bilinmektedir. Tekstil sektöründeki ar-ge çalışmalarına firmamız ACH İnorganik Kimyasallar olarak,kumaşa alev almaz özellik kazandıran ürünümüz ACH-AFS ile destek vermek için ürünün laboratuvar ölçekli denemeleri Bursa'da faaliyet gösteren saygın bir tekstil firması tarafından başlanmıştır.

          Farklı tip kumaşlar üzerinde alev geciktirme etkisi denenen ürün, uygun şartlarda ilk parti üretimle beraber tekstil sektöründe daha düşük maliyetli alev almaz ürünler kullanılabilecektir.